Fuar Hakkında - Spor ve Aktif Yaşam Fuarı 2017

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş,  tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece-İstanbul’da 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında 2.si düzenlenecek olan ve federasyonlar ile spor kulüplerinin de çeşitli aktivitelerle yer alacağı Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda, spor ekipman ve donanımları, sporcu sağlığı ürünleri, spor giyim ve aksesuarları, beslenme ve gıda takviyeleri, outdoor ve doğa sporları, spor eğitim ve programları, spor merkezleri ve klüpleri, kozmetik ürünleri  tek çatı altında sergilenecektir.

Sektörün önemli markalarını, sporseverleri ve sağlıklı yaşama önem verenleri bir araya getirmek için yola çıkan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nın ilki, 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Spor, bisiklet ve deniz tutkunlarını bir araya getiren Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, Boat İstanbul, Avrasya Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı katılımcılardan tam not aldı.
 
Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen fuarın açılışında; TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Türkiye Cimnastik Federasyonu Yöneticisi Sevil Topuz, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz’ın yanı sıra, FIBA Başkanı Turgay Demirel, Antrenörler Yılmaz Vural ve Oktay Derelioğlu’da hazır bulundu.

Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve spor sektöründeki tüm teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin aynı çatı altında buluştuğu fuar, 200’den fazla firmanın katılımıyla gerçekleşti. Aynı çatı altında Spor ve Aktif Yaşam Fuarı ile birlikte, Boat İstanbul ve Avrasya Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı’na da ev sahipliği yapan TÜYAP ise 61.835 spor, bisiklet ve deniz tutkununu bir araya getirerek büyük bir başarıya imza attı.  Katılımcı markaların müsabakalarına, etkinliklerine, şampiyonalarına ve showlarına tanıklık eden Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, misafirlerine görsel şölen yaşattı.

TÜYAP’ta dört gün yer yerinden oynadı.
Ayrıca, spor ve aktif yaşamın her alanının yer aldığı fuarda, özel olarak hazırlanan alanlarda dört gün boyunca spor etkinlikleri gerçekleştirildi. Zumba’dan Fitness’e Pilates’ten Klasik Yoga’ya Body Balance’dan Natürel hareketlerle yapılan spor çeşitlerine kadar birçok etkinliğin yer aldığı fuarda, ziyaretçiler keyifli anlara tanık olmanın mutluluğunu yaşadı. Türkiye’de sporun duayen ismi ve aynı zamanda spor fuarının tanıtım yüzü olan Neslihan Yavuzcan, fuarda nefes ve özel etkinlikleriyle katılımcılara sağlıklı dakikalar yaşatırken Didem Zeybek, Serkan Yimsel, Mert Güner, Işık Akgöl, Murat Şinikçi, Namık Ekin, Cengiz Üzün, Barış Çunguroğlu ise takipçileriyle buluşarak sağlıklı yaşam hakkında bilgi paylaştı.

Aynı zamanda World Beauty Fitness&Fashion (WBFF)’ın Andreia Brazier, Williams Falade, Wole Adesemoye, Amr Hussein, Kitti Savai ve Julia Stecher gibi dünyaca ünlü manken yıldızlarının katılım sağladığı fuarda, özel showlar sergilendi.