Tüyap Bir İlke İmza Attı! Sporun Kalbi Tüyap'ta attı!

 
İstanbul, 18 Nisan 2016- TÜYAP tarafından sektörün önemli markalarını, sporseverleri ve sağlıklı yaşama önem verenleri bir araya getirmek için yola çıkan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, 14-17 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 
Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen fuarın açılışında; TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Türkiye Cimnastik Federasyonu Yöneticisi Sevil Topuz, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz’ın yanı sıra, FIBA Başkanı Turgay Demirel, Antrenörler Yılmaz Vural ve Oktay Derelioğlu’da hazır bulundu.
 
TÜYAP, spor, bisiklet ve deniz tutkunlarını aynı çatı altında buluşturdu
Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve spor sektöründeki tüm teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin aynı çatı altında buluştuğu fuar, 200’den fazla firmanın katılımıyla gerçekleşti. Aynı çatı altında Spor ve Aktif Yaşam Fuarı ile birlikte, Boat İstanbul ve Avrasya Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı’na da ev sahipliği yapan TÜYAP ise 61.835 spor, bisiklet ve deniz tutkununu bir araya getirerek büyük bir başarıya imza attı.  Katılımcı markaların müsabakalarına, etkinliklerine, şampiyonalarına ve showlarına tanıklık eden Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, misafirlerine görsel şölen yaşattı.
 
Büyük şampiyona TÜYAP’ta gerçekleşti
Öte yandan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, 4 Mayıs 2016'da İspanya'nın Santa Susanna şehrinde gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası'nda yer almak için ter dökecek sporcuların mücadelesine de tanıklık etti. Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinin ilk ayağı 15 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi. Zorlu geçen mücadelenin sonunda; erkek fitness kategorisinde Kerem Güzel, kadın vücut geliştirme kategorisinde Tatiana Bulut, bikinili fitness kategorisinde Elena Galatan, erkek vücut geliştirme kategorisinde ise Ömer Çeçen şampiyon oldu.  Ayrıca kadın bady fitness kategorisinde Gülüzar Tüfenk, kadın master body fitness kategorisinde Dilek Yaşar, 16-25 yaş arası kadın body fitness disiplininde Dilara Korkmaz, koreografili 16-23 yaş arası kadın fitness kategorisinde Sena Kökesal,  junior bikinili fitness kategorisinde Deniz Saypınar ve 1,63 boy üstü junior bikinili fitness kategorisinde Dilek Civciv adını şampiyonluk listesine yazdırdı.
 
 
 
 
 
 
TÜYAP’ta dört gün yer yerinden oynadı
Ayrıca, spor ve aktif yaşamın her alanının yer aldığı fuarda, özel olarak hazırlanan alanlarda dört gün boyunca spor etkinlikleri gerçekleştirildi. Zumba’dan Fitness’e Pilates’ten Klasik Yoga’ya Body Balance’dan Natürel hareketlerle yapılan spor çeşitlerine kadar birçok etkinliğin yer aldığı fuarda, ziyaretçiler keyifli anlara tanık olmanın mutluluğunu yaşadı. Türkiye’de sporun duayen ismi ve aynı zamanda spor fuarının tanıtım yüzü olan Neslihan Yavuzcan, fuarda nefes ve özel etkinlikleriyle katılımcılara sağlıklı dakikalar yaşatırken Didem Zeybek, Serkan Yimsel, Mert Güner, Işık Akgöl, Murat Şinikçi, Namık Ekin, Cengiz Üzün, Barış Çunguroğlu ise takipçileriyle buluşarak sağlıklı yaşam hakkında bilgi paylaştı.
 
Aynı zamanda World Beauty Fitness&Fashion (WBFF)’ın Andreia Brazier, Williams Falade, Wole Adesemoye, Amr Hussein, Kitti Savai ve Julia Stecher gibi dünyaca ünlü manken yıldızlarının katılım sağladığı fuarda, özel showlar sergilendi.
 
Detaylı bilgi ve fuar etkinlik alış planı için www.sporveaktifyasamfuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin;
 
Gizem Öktem
Marka Yönetmeni
Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: BW logo imza
Adres: Lamartin Caddesi 9/3 Beyoğlu
Tel: 0212 465 14 40
Skype: gizem.brandworks
Gsm: 0534 030 27 74
http://www.brandworks.com.tr
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN