Türk Sporu, Spor ve Aktif Yaşam Fuarı'nda Buluşacak

 
400 metre engelli Dünya ikincisi Yasmani Copello Escobar, dünya şampiyonu bilardocu Semih Saygıner, Avrupa şampiyonu Milli kürekçiler Mert Kaan Kartal ve Fatih Ünsal, Survivor’dan Hasan Yalnızoğlu, Ogeday Girişken, Atakan Girişken, Merve Aydın, Duygu Çetinkaya, Hakan Hatipoğlu gibi isimler sporseverlerle bir araya gelecek
 
TÜRK SPORU, SPOR VE AKTİF YAŞAM FUARI’NDA BULUŞACAK
 
14-17 Eylül 2017 - TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece - İstanbul
 
Ziyaretçilerine dört gün boyunca spor dolu günler yaşatacak Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, çok önemli spor adamlarına da ev sahipliği yapacak. 400 metre engelli Dünya ikincisi Yasmani Copello Escobar, dünya şampiyonu Milli bilardocu Semih Saygıner, Avrupa Şampiyonu Milli Kürekçiler Mert Kaan Kartal ve Fatih Ünsal etkinlik sırasında sporseverlerle birlikte vakit geçirecek. Turnuvanın açılış gününde Bahadır İşseven, Nesrin İşseven ve AKUT sporcuları TÜYAP’taki organizasyona Silivri’den koşarak gelecekler. Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda federasyonlar ve spor kulüpleri de çeşitli aktiviteler düzenleyecek. Ayrıca spor dünyasının duayen isimleri Namık Ekin ve Özer Baysaling de Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda olacak.
 
Türkiye’nin lider fuar şirketi TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından spor endüstrisinin büyümesini sağlamak misyonu ve “Sınırları Zorluyoruz” mottosuyla gerçekleştirilecek olan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı; spor, egzersiz ve sağlıklı yaşam tutkunlarını sporcularla buluşturacak.
 
Ünlü spor adamları Açılış Töreni’ne katılacak
 
Fuarın 14 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Açılış Töreni’ne İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Türkiye Bilardo Federasyonu Asbaşkanı Yağmur Arslan, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen ile KKTC Futbol Tenisi Federasyonu Asbaşkanı Serhat Deniz de katılacak.
 
Açılış Töreni’nin yanı sıra 14 Eylül Perşembe günü Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenleyeceği İmza Günü de fuara renk katacak. Ülkemizi uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil eden Yasmani Copello Escobar ve Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Londra’da 5. olarak ülkemizi gururlandıran genç atlet Eda Tuğsuz düzenlenecek İmza Günü’nde spor ve sağlıklı yaşam tutkunlarıyla bir araya gelecek.
 
 
 Survivor yarışmacıları deneyimlerini aktaracak
 
Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda düzenlenecek etkinliklere katılacak olan Survivor yarışmacıları Hasan Yalnızoğlu, Ogeday Girişken, Hakan Hatipoğlu, Atahan Aslan, Duygu Çetinkaya ve Merve Aydın da doğaya karşı verdikleri mücadeleleri ziyaretçilere aktaracak.
 
Kürek branşının zorluklarını Mert Kaan Kartal ve Fatih Ünsal anlatacak
 
Zumba Party, Zumba Mega Master Class, Zumba Turkish Delight, Aero Dance, Latin Aerobik ve Step gibi etkinliklerle dans ve sporu aynı platformda buluşturacak olan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda milli kürekçilerimiz de yer alacak.
 
U23 Avrupa Şampiyonası’nda birinci, U23 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan Milli kürekçilerimiz Mert Kaan Kartal ve Fatih Ünsal da kürek branşının detaylarını ve zorluklarını katılımcılarla paylaşacak.  
 
Spor dünyasının sınırlarını zorlayacak olan fuarın son gününe ise dünya şampiyonu Milli bilardocu Semih Saygıner’in bilardo şovu damga vuracak. İki bayan bilardocunun Semih Saygıner’e eşlik edeceği etkinlikte spor tutkunları milli sporcunun imza hareketlerini canlı izleme fırsatı yakalayacak.
Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, 14-15-16 Eylül 2017 tarihlerinde 10.00-20.00, 17 Eylül 2017 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Spor, egzersiz ve sağlıklı yaşama önem verenler, fuarın tüm detaylarına sürekli güncellenen www.sporveaktifyasamfuari.com adresi üzerinden ulaşabilecek.
 
Fuar Sosyal Medya Adresleri:
Facebook (@sporveaktifyasamfuari),
Twitter (@sporyasamfuari),
Instagram (@sporveaktifyasamfuari),
Linkedin (@sporveaktifyasamfuari)
Youtube (@sporveaktifyasamfuari)
 
 
 
 
 
 
TÜYAP Hakkında:
Türkiye’de fuarcılık sektörü 1979 yılında, TÜYAP ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girmiştir. Kuruluşundan bugüne kadar hazırladığı 1.465 yurt içi ve 37 ülkede 164’i aşkın yurtdışı fuar ile 114 ülkeden 275.913 firmaya hizmet vermiş ve 179 ülkeden 46.399.122 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşudur. TÜYAP Grubu 700 çalışanı ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli işbirlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi, Türkiye geneli 14 ofisi ve 6 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları hazırlamaktadır.

Detaylı bilgi için: www.tuyap.com.tr
 
 
Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin;

On İletişim:                          Tel: (0212) 291 18 48
İpek Özgüden Özen            Tel: (0532) 321 07 04        ipek.ozguden@oniletisim.com
Efkan Kula                             Tel: (0533) 277 82 40        efkan.kula@oniletisim.com
Erdi Aydemir                        Tel: (0534) 590 57 79        erdi.aydemir@oniletisim.com
 
 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN